فعالسازی DKIM در پلسک

تاد سرور - dkim

DKIM چیست؟

DKIM نتیجه ادغام Domain Key و Internet Identified Mail است. برجسته ترین سرویس دهنده های ایمیل در دنیا شامل Yahoo ، Gmail ، AOL و …DKIM را پیاده سازی کرده اند و هر ایمیلی که از این سازمان ها خارج میشود بایستی یک امضای DKIM را حمل کند.

مکانیزم پیش فرض رمزنگاری DKIM روش SHA-256 میباشد. برای رمزنگاری Public Key از الگوریتم RSA استفاده میشود و جهت رمز گشایی کد رمز شده از الگوریتم Base64 استفاده میشود.

DKIM یک سیستم تصدیق هویت ایمیل است که جهت شناسایی حقه های پست الکترونیکی طراحی شده است.این مکانیزم امکانی را فراهم می کند که میل سرورهای گیرنده ی ایمیل, بررسی کنند که ایمیل دریافتی از Domain مربوطه, توسط مدیریت دامنه مجاز و تایید شده باشد و از دریافت ایمیل های اسپم جلوگیری می کند.

txt رکورد که حاوی DKIM است به DNS کد مخصوصی را اضافه می کند و این کد به هدر ایمیل خارج شده اضافه می‌شود. سرور دریافت کننده این هدر را با اطلاعات DNS مطابقت می‌دهد و در صورتی که با هم یکسان بودند آن ایمیل منتقل می‌گردد.

نحوه فعالسازی DKIM در پلسک

وارد قسمت Tools & setting شده ، Mail Server Settings را انتخاب کنید.

در قسمت DKIM spam protection گزینه Allow signing outgoing mail را انتخاب نموده و تغییرات را ذخیره کنید تا امضای dkim فعال شود.

همچنین در قسمت Dns template  رکورد txt بصورت زیر تعریف شده باشد.

 

بررسی فعال بودن DKIM

وارد قسمت Dns setting  شده  و بررسی کنید رکورد txt مربوط  به DKIM  در لیست رکوردها تعریف شده باشد.

همچنین از طریق لینک زیر فعال بودن DKIM را برای یک دامنه خاص می توانید بررسی کنید:

DomainKeys Identified Mail (DKIM) Record Lookup